Навіть якщо запровадити у Збройних силах України усі 1300 стандартів НАТО, це практично не вплине на рішення керівництва блоку про прийом України до його лав – щоб потрапити до Альянсу, наша держава має бути чимось корисною Північноатлантичному блоку. Про це в матеріалі для «Тижня» пише експерт, військовий історик Ярослав Тинченко.
За його словами, Україна неприваблива для НАТО, адже не зможе виконати основні завдання, прописані в «Новій стратегії концепції НАТО».
«Якщо стати на позицію керівництва Північноатлантичного альянсу, то Україна як потенційний партнер виглядає у небажаному світлі: в нас немає жодних амбіцій у дослідженні космічного простору; фінансування науки мізерне; ми використовуємо застарілі технології радянської доби; економіка не здатна брати участь у фінансуванні спільних міжнародних проектів; у нас немає унікальних розробок у галузі альтернативних енергоносіїв, боротьбі з нерозповсюдженням ядерної зброї та ісламською загрозою», – пояснює експерт.
До всього іншого, зауважує Тинченко, територія України є непридатною для розміщення військових баз Північноатлантичного альянсу, оскільки вона повністю оточена російськими військами або їхніми союзниками (Крим, Придністров`я, Збройні сили Республіки Білорусь, самопроголошені ДНР та ЛНР). А така розстановка сил суперечить політиці керівництва США та НАТО у питанні визначення можливих військових баз – вони мають знаходитись у безпечних місцях.
Таким чином, пише він, головна проблема стосунків України та НАТО не в запровадженні технічних стандартів, а привабливості нашої країни для партнерства.
«Але за всіма цими розмовами про стандарти НАТО ми забуваємо про головну мету – перебудувати Збройні Сили України так, аби вони були здатні до відсічі зовнішніх загроз. І для цього, не обов`язково вступати у Північноатлантичний альянс, або виконати усі його стандарти. Треба порівняти принципи організації, комплектування, озброєння та навчання країн НАТО та наші», – наголошує Тинченко.
Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»