Ярослав Юрчишин про вихід з партії: “Голос” за керівництва Кіри Рудик вже не має перспектив

Політика
29 Липня 2021, 13:01

Депутати “Голосу” написали заяви про вихід із сили через централізацію влади у руках голови партії та небажання легітимізувати сьогоднішній з’їзд. Про це на своїх фейсбук-сторіках повідомили деякі члени фракції. Наразі відбувається з’їзд партії “Голос”, про який Тиждень вже писав раніше. До нього обмежили доступ журналістам, тому про його результати повідомлять на брифінгу від керівництва о 15:30.

Пресслужба партії "Голос" відреагувала на заяви на фейсбук-сторінці, зазначивши, що "базових ідеологічних розбіжностей з колегами в нас немає".

Народний депутат Ярослав Юрчишин розповів у коментарі Тижню, що досі члени сподівались на можливість перезавантаження деяких процесів через з’їзд. Зокрема, зробити більш демократичним статут, адже зараз всі важелі впливу є лише в голови. Однак за ініціативою керівництва партії запропонували ще більше посилити централізацію. Наприклад, виноситься положення, яким забороняється членам партії брати участь в заходах партії, якщо вони не делеговані керівництвом. 

Також керівництво “Голосу” встановило квоту для з’їзду – одна людина від області. Більшість обласних організацій зверталися з проханням зробити пропорційне представництво, одна реакції на прохання не було, а декого через обурення навіть звільнили. Непропорційність чітко видно через різні розміри осередків: “Виходить, одна людина від 150 людей членів партії у Львівській області і так само одна людина від менш як 10 людей від умовно ще не створеного сільського осередку”, каже Ярослав Юрчишин. 

Раніше голова фракції “Голос” Ярослав Железняк коментував медіа, що з партії виходить лише троє депутатів, однак Ярослав Юрчишин стверджує, що ці заяви не відповідають дійсності і насправді більше членів вже заявили про вихід: “Ярослав Железняк не володіє ситуацією в партії в принципі. 10 людей висловили йому недовіру, а це половина членів фракції, тому він просто не в курсі і не комунікує з більшість депутатів”. 

Нагадаємо, 16 червня 10 депутатів фракції “Голос” висловили недовіру Ярославу Железняку з трибуни парламенту та на знак незгоди з керівництвом створили окреме міжфракційне об'єднання "Справедливість".

Крім Ярослава Юрчишина, вже написали заяви Юлія Клименко, Ольга Стефанишина, Олександра Устінова, Соломія Бобровська. “Також почали писати заяви представники осередків, щойно мені звонили керівники з Київської області і казали про те, що вони теж виходять з партії. Думаю, що це буде певний каскад. Хтось залишиться, але ця партія під керівництвом Кіри Рудик вже не має перспектив і не варто витрачати час і зусилля на силу, яка публічно заявляє про демократичні цінності, а на свій з'їзд навіть не запрошує журналістів”, – розповів депутат.

За його словами, проаналізувавши перелік делегатів, опозиційно налаштовані члени “Голосу” чітко зрозуміли, що понад 80% це люди, які повністю орієнтуються на Кіру Рудик. Тому, відповідно, очікувати від з'їзду дискусії немає жодних шансів: “Це просто легітимізація діючого керівництва, захід для галочки, щоб сьогодні о 3 годині прозвітувати, що більшість делегатів, які представляли осередки партій підтримали Кіру Рудик, або будь-кого, кого вона запропонує. В цьому випадку ми вирішили не легітимізувати своєї участю цю профанацію і частина народних депутатів вже вийшла, а частина в процесі виходу”.  

Читайте також: Чому «Голос» штормить і чим це завершиться

Стосовно планів на майбутнє, депутат розповів, що ті колеги, які виходять із партії, домовились поспілкуватись на початку політичного сезону у вересні, коли більшість повернеться з відряджень чи відпусток. “Точно можу гарантувати що будемо надалі, так як і працювали об'єднанням “Справедливість” консолідуватися у ВР і відстоювати програму, з якою партія “Голос” йшла на вибори і яку ми послідовно виконуємо. Стосовно організаційного формату – чи це буде якийсь новий політичний проєкт, чи частина більшого – це час покаже. Поки не всі колеги для себе вирішили питання залишатися в політиці чи ні після завершення каденції цієї ВР. Конкретних планів немає, але точно намагатимемось створювати альтернативу, щоб виборець міг обирати з-поміж чогось”, – прокоментував Ярослав Юрчишин.