Міністр фінансів Наталія Яресько заявила, що закон 1558-1 про реструктуризацію валютних кредитів призведе до масштабних збитків української банківської системи. Про це вона написала у Facebook.
За її словами, прийняття цього закону – це виклик справедливості в Україні, адже сьогодні весь Уряд працює над тим, аби підвищити рівень справедливості у нашому суспільстві, проте такий закон аж ніяк не допомагає в цьому.
"Сьогодні одні громадяни України, що взяли позики в банках, незважаючи на кризу, справно платять по своїм кредитам. Інші громадяни взагалі не беруть кредити, аби не брати на себе ризики, що асоціюються з ними. Треті взяли валютні позики, але домовилися з банками про добровільну реструктуризацію цих кредитів і продовжують сплачувати їх. Але чомусь депутати вирішили подбати про інтереси лише зовсім невеликої частини позичальників, що взяли валютні кредити", – написала вона.
Вона заявила, що потенціальні втрати цілої банківської системи від такого кроку складуть 95 млрд гривень, – це більше, ніж буде витрачено на оборону та правоохоронну діяльність у 2015 році.
"І ці кошти платитимуть всі громадяни, в формі погіршення стану нашої банківської системи, нових банкрутств банків, втрат депозитів громадянами, що ні в чому не винні. Це – популізм, який не має нічого спільного зі справедливістю", – йдеться в заяві.
Як відомо, 2 липня Рада проголосувала в цілому за реструктуризацію валютних кредитів, рішення підтримали 229 депутатів. Проектом передбачено, що всі банки України, за письмовою заявою громадян, що досі не виплатили позику у валюті, зобов’язані протягом місяця провести реструктуризацію за кредитним договором.
НБУ зробив заяву, у якій назвав цей закон катастрофою для України.
Згодом четверо депутатів заявили про відкликання голосів за закон про реструктуризацію кредитів, таким чином залишилося 225 голосів "за", чого недостатньо для прийняття закону.