Яресько підписала з Пайєттом угоду про кредитні гарантії на $1 млрд

18 Травня 2015, 18:37

Уряд України сьогодні, 18 травня, підписав угоду з урядом США про отримання нашою країною кредитних гарантій на 1 млрд дол. Про це повідомляють ЗМІ.

Як стало відомо, із боку українського уряду угоду підписала міністр фінансів Наталія Яресько, з боку американського уряду  –  посол США Джеффрі Пайєтт і директор місії USAID Джед Бартон.

Нагадаємо, раніше Яресько заявляла, що Україна має намір здійнити випуск євробондів  на суму 1 млрд дол. під гарантії уряду США у середині або наприкінці травня.

У цілому США мають намір виділити Україні 2 млрд дол. кредитних гарантій.

Разом із переговорами про часткову реструктуризацію єврооблігацій України, випуск паперів під гарантії США є частиною загальної програми підтримки нашої країни з боку іноземних партнерів, у рамках якої Україна може отримати близько 40 млрд дол. підтримки у найближчі 4 роки.

Як повідомлялося, наприкінці січня 2015 року Україна і США підписали декларацію про надання Києву кредитних гарантій уряду Сполучених Штатів в обсязі 2 млрд дол. 

Міністр фінансів США Джейкоб Лью заявляв, що уряд США має намір запропонувати Конгресу збільшити пакет кредитних гарантій до 3 млрд дол. у разі проведення в Україні реформ у сфері подолання корупції, реформування енергосектору, поліпшення ділового клімату.

Надання державних гарантій від уряду США стало не першим таким кроком стосовно України.

 У квітні 2014 року Конгрес і Сенат США вже ухвалювали рішення виділити Україні 1 млрд дол. фінансових гарантій.

Влітку 2014 року Україна розмістила суверенні бонди під гарантії уряду США на 1 млрд дол.

Як повідомлялося, нижня палата Конгресу США проголосувала за військову допомогу для України. Законопроект пропонує надати $200 млн в якості військової допомоги і дозволяє летальну зброю для українських збройних сил, які ведуть боротьбу з проросійськими сепаратистами в Східній Україні.