Ярема звільнив свого першого заступника

24 Жовтня 2014, 20:41

Генпрокурор Віталій Ярема звільнив Миколу Голомшу з посади першого заступника генерального прокурора. Про це повідомив голова Координаційної ради при Генеральній прокуратурі Володимир Бойко на своїй сторінці у Facebook.

Згідно з копією наказу, яку оприлюднив Бойко, Голомшу звільнено у зв'язку з припиненням трудового договору згідно з п. 7-2 ст. 36 Кодексу законів про працю, тобто, за підстав, передбачених законом "Про очищення влади" (про люстрацію).

На сайті Генеральної прокуратури України Голомша вже не числиться серед заступників генпрокурора.

Як повідомлялося, 15 жовтня набрав чинності закон про очищення влади (люстрацію) для захисту та утвердження демократичних цінностей, верховенства права та прав людини в Україні.

Закон визначає правові та організаційні засади проведення перевірки державних службовців та прирівняних до них осіб, посадових осіб органів місцевого самоврядування з метою відновлення довіри до влади та створення умов для побудови нової системи органів влади у відповідності до європейських стандартів і ґрунтується на принципах верховенства права та законності; відкритості, прозорості та публічності; презумпції невинуватості; індивідуальної відповідальності; гapaнтування права на захист.