Генеральний прокурор України Віталій Ярема доповів президенту про хід розслідування злодіянь проти учасників протестів на Майдані Незалежності та про результати взаємодії із Міжнародним кримінальним судом. Про це повідомляє прес-служба голови держави.
Зокрема, Ярема поінформував, що вчора до Києва прибув представник міжнародного прокурора, який детально знайомиться з матеріалами справ, після чого вони будуть передані до Гааги. За словами Яреми, він також пообіцяв сприяти оголошенню у міжнародний розшук колишніх високопосадовців, щодо яких є докази причетності до скоєння злочинів на Майдані.
Генпрокурор також повідомив, що до суду вже направлено 7 кримінальних проваджень щодо 13 осіб, які вчинили злочини проти учасників протестів. Триває розслідування злочинів, вчинених проти автомайданівців. До відповідальності притягнуто п'ятьох працівників ДАІ, у провадженні перебуває ще 27 справ проти 7 працівників автоінспекції.
Ярема також додав, що триває розслідування масового розстрілу людей на вулиці Інститутській та активістів у Маріїнському парку на вулиці Грушевського.
Тим часом, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков доповів про перебіг розслідування вбивств журналіста газети "Вєсті" В'ячеслава Веремія, обставин загибелі активістів Сергія Нігояна, Михайла Жизнєвського, масових розстрілів на вулиці Інститутській.
"По вбивству В'ячеслава Веремія встановлені як замовники, так і виконавці вбивства, і вони оголошені у міжнародний розшук", – зазначив міністр.
Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко повідомив про те, що затримано і заарештовано генерала з колишнього керівництва СБУ, який підозрюється в організації співпраці з групами офіцерів ФСБ Росії. Зараз встановлюється перелік осіб, які були причетні до планування та скоєння злочинів, та з'ясовується причетність іноземців до цих подій. Крім того, були затримані колишні беркутівці та представники спецназу міліції.
Глава держави закликав керівників силових відомств відзвітувати про результати розслідування цих резонансних справ публічно.