Японські вчені стверджують, що поряд із залишками наднової W44, яка розташована на відстані 10 тис. світлових років від Землі, може перебувати прихована за хмарою міжзоряного газу чорна діра. Відкриття зробили астроном Масая Ямада і його колеги, повідомляється на сайті Нобеямської обсерваторії.
Дослідники використовували розташований в Чилі телескоп ASTE, а також радіотелескоп японської обсерваторії Нобеяма. Вони вивчали молекулярні хмари навколо залишків загиблої зірки.
Читайте також: У NASA розповіли, що очікує Чумацький шлях після зіткнення із газовою хмарою
Експерти звернули увагу на «дивну» поведінку хмари міжзоряного газу. Цей об'єкт, що отримав назву «Куля», рухається проти обертання нашої Галактики і має величезну кінетичну енергію. Швидкість руху «Кулі» становить приблизно 120 км/с.
Учені запропонували дві гіпотези, що пояснюють феномен. Обидві вони пов'язані з активністю гіпотетичної чорної діри. Так, дослідники вважають, що розташована поблизу чорна діра могла притягнути до себе хмару газу, яка утворилося після вибуху наднової зірки. У цьому випадку маса чорної діри може становити 3,5 маси сонця. Другий варіант передбачає, що таємничий об'єкт рухається крізь газову хмару, а його маса може досягати 36 сонячних мас. Зрозуміти, яка з гіпотез правильна, допоможуть подальші дослідження.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що астрономи створили перший каталог зірок Чумацького Шляху, що включає в себе понад мільярд об'єктів нашої Галактики.