Японські міста охопила паніка

12 Березня 2011, 14:55

Як передає Reuters, у районі міста Фукусіма, в передмісті якого пару годин тому вибухнула АЕС, люди вишикувалися у величезні черги за питною водою в міських центрах.

Жителі міста Іванума, розташованого недалеко від Фукусіма, пишуть величезними літерами SOS на дахах будівель, частково затоплених водою, намагаючись таким чином привернути увагу рятувальників.

У місті Міто також вишикувалися величезні черги в продуктові магазини і лікарні.

«Більшість магазинів закрилися, це один з небагатьох, який ще працює, де я можу купити воду і продукти», – сказав Reuters 68-річний Куніо Івацукі.

Влада сусіднього з Міто міста розмістила всіх, хто вижив у спортзалі однієї з місцевих шкіл.«Всі кудись біжать. Земля тремтить, навколо горять будинки. Людей просто охопила паніка», – сказав 60-річний Кійосі Канадзава.

Нагадаємо, в суботу о 15.36 за місцевим часом (08.36 за київським часом) на АЕС "Фукусіма-1" на північному сході Японії стався вибух. Радіаційний фон на кордоні пошкодженої АЕС почав підвищуватися, жителям рекомендували закрити вікна, вимкнути кондиціонери і не виходити з будинків. Згодом представник уряду заявив, що вибух не пошкодив атомний реактор.

Між тим у Токіо багато супермаркетів сьогодні закриваються на дві години раніше, ніж зазвичай, щоб скоротити витрату електроенергії, повідомляє телеканал NHK.

Зазвичай магазини в японській столиці працюють до восьмої годин вечора, однак сьогодні – до шостої години. "Головне зараз – постаратися не витрачати даремно електроенергію", – цитує телеканал одну з мешканок японської столиці, передає РИА Новости.

Крім того найбільші автогіганти Японії Toyota Motor Corporation, Honda Motor Co Ltd, Nissan Motor Co Ltd оголосили в суботу про тимчасову призупинення роботи своїх заводів у Японії через землетрус.

Так, Toyota Motor Corporation з понеділка зупиняє роботу всіх 12 заводів в Японії. Концерн Nissan Motor зупиняє виробництво на трьох заводах, а Honda Motor – на двох.

Автовиробники заявляють, що тимчасова зупинка заводів пов'язана з виниклими після землетрусу труднощами щодо забезпечення автомобільними запчастинами.

Один із найсильніших землетрусів за останні роки стався біля узбережжя японської префектури Міягі в 373 кілометрах на північний схід від Токіо. Магнітуда склала 8,9 балів. Землетрус викликав сильне цунамі, у ряді районів висота припливної хвилі перевищувала десять метрів.

Кількість загиблих і зниклих безвісти в результаті землетрусу і цунамі в Японії за останніми даними Головного поліцейського управління країни перевищила 2,5 тисяч людей.