Як повідомляє NiemanLab із посиланням на японську газету NihonKeizaiShimbun, аргументацією для заборони було те, що «охочі можуть подивитись відео на нашому каналі або сайті».
NHKдозволила газетам безкоштовно публікувати фото, зроблені із стоп-кадрів її відео, із зазначенням джерела, однак категорично заборонила трансляцію відеопотоків, давши NihonKeizaiShimbunофіційну відмову на запит.
«Ми розіслали своїх кореспондентів повсюди, й самі можемо транслювати своє відео, – йдеться в заяві піар-відділу компанії. – Тож охочим варто звернутись до нашого каналу або сайту, щоб його переглянути».
Землетрус потужністю 8,9 балів у Японії став головною подією 11 березня у світі, привернувши увагу сотень мільйонів людей, які шукали в інтернеті інформацію, фото та відео трагедії.
Google оприлюднив попередження про можливі цунамі в Азійсько-Тихоокеанському регіоні на першій сторінці пошуку, вперше порушивши її незайманість задля порятунку потенційних жертв стихійного лиха.
Протягом доби на Youtube було завантажено понад тисячу відеороликів з кадрами землетрусу, якіявляють собою уривки трансляції NHK.
NHK– громадська телерадіокомпанія із понад 85-річною історією, що фінансується із спеціального податку, тож її рішення захистити свою інтелектуальну власність, обмежуючи доступ громадськості до суспільно важливої події першої величини, подивувало як японську медійну спільноту, так і експертів NiemanLab.