Японія закликала РФ звільнити Надію Савченко

15 Березня 2016, 23:58

Японія закликала Російську Федерацію дотримуватися Мінських угод та звільнити Надію Савченко. Про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті посольства Японії в Україні.

У дипломатичному відомстві наголосили, що країна "глибоко стурбована" станом здоров’я Надії Савченко, яка перебуває під арештом у Росії з 2014 року.

"Японія закликає на різних рівнях, включно з міністром закордонних справ та прем’єр-міністром, всі сторони повністю імплементувати комплекс заходів щодо виконання Мінських угод, який містить пункт про звільнення всіх заручників та незаконно утримуваних осіб. Японія наголошує, що Надія Савченко є також частиною цих домовленостей. У цьому зв’язку Японія закликає негайно звільнити Надію Савченко та продовжує наполягати, щоб усі відповідні сторони виконували зобов’язання Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод", – наголосили у посольстві.

Нагадаємо, 15 березня президент України Петро Порошенко зустрівся з адвокатами Надії Савченко. На зустрічі він наголосив, що "готовий використати всі свої конституційні повноваження" для того, щоб забезпечити повернення Савченко в Україну.

Як відомо, 10 березня Савченко припинила сухе голодування. Президент України Петро Порошенко доручив звернутися до Німеччини з проханням направити лікарів до Савченко.

11 березня адвокат Ніколай Полозов повідомив, що вихід Савченко із сухого голодування відбувається зі значними ускладненнями.