Японія розширила санкційний список через “вибори” терористів

9 Грудня 2014, 21:35

Японія розширює коло осіб та організацій, проти яких запровадять санкції через ситуацію на Донбасі. Перелік, до якого внесли прізвища 26 осіб та 14 організацій, причетних до "виборів" у самопроголошених "ДНР" та "ЛНР", затвердили на засіданні японського уряду.

Статки осіб та організацій, проти яких запровадили обмежувальні заходи, заморозять, якщо знайдуть на японській території. Особи, внесені до санкційного переліку, не зможуть отримувати японські візи.

"Наша країна ухвалила рішення заморозити майно осіб, які, як було вирішено, безпосередньо причетні до приєднання Криму та Севастополя до Росії, а також до дестабілізації Сходу України", – йдеться у повідомленні японського МЗС. У документі також вказано, що цей крок відповідає заходам, яких уже вжили інші країни.

Генеральний секретар кабінету міністрів Японії Йосіхіде Суга заявив, що Японія "продовжить пошук мирного й дипломатичного врегулювання ситуації в Україні шляхом координації своїх зусиль із G7 та з міжнародною спільнотою".

Нагадаємо, у серпні Японія запровадила санкції проти РФ. До списку входили 40 фізичних осіб – в першу чергу чиновники окупованого Криму, а також дві кримські компанії – "Чорноморнафтогаз" і "Феодосія". До переліку також увійшов екс-президент України Віктор Янукович.

Після цього Росія ввела санкції проти низки громадян Японії.

Також зазначимо, що у вересні уряд Японії розширив санкції щодо Росії у зв'язку з ситуацією в Україні. Йшлося про обмеження на операції з деякими цінними паперами російських банків. Також японська влада посилила обмеження на експорт озброєнь в Росію.