Японія розроблятиме бойові ракети для захисту спірних островів

Акценти
26 Червня 2013, 09:32

Детальний план проекту мають презентувати у липні під час перегляду програми національної безпеки. Якщо проект схвалять, розробка нових балістичних ракет може початися вже наступного року. Розміщення ракет планується на самому південному японському острові Окінава.

Відповідно до припущень експертів японського військового відомства, для подолання відстані у 500 км новим ракетам потрібно близько п'яти хвилин, що дозволить запобігти спробам вторгнення на острови Сенкаку (Дяоюйдао) ще на підступах. Якщо проект реалізують, зазначає видання, це стане першим випадком, коли сили самооборони Японії будуть оснащені наступальним озброєнням великої дальності.

КНР і Японія сперечаються про приналежність островів Сенкаку (Дяоюйдао) з початку 1970-х років. Японія стверджує, що займає острови з 1895 року, а до того часу вони нікому не належали. Китай наполягає на тому, що острови були включені до складу китайської імперії ще 600 років тому. Після Другої світової війни острови перебували під контролем США і були передані Японії 1972 року разом з островом Окінава. На Тайвані і в континентальному Китаї вважають, що Японія утримує острови незаконно.

Територіальна суперечка загострилася в середині 2012 року, коли японський уряд оголосив про націоналізацію островів. По Китаю прокотилася хвиля антияпонських демонстрацій, а лідери країни висловили готовність застосовувати будь-які засоби для захисту територіальної цілісності та суверенітету КНР над островами.

90