Японія продовжить добиватися від Росії повернення Курильських островів

3 Жовтня 2016, 13:22

Японія продовжить добиватися від Росії повернення всіх «північних територій» – чотирьох островів Курильської гряди. Про це заявив прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе. 

«Позиція Японії не змінилася», – сказав Абе і назвав Курильські острови «споконвічними японськими територіями».

Повернення островів є умовою Японії для укладення мирного договору між двома країнами. Після Другої світової війни Курильські острови перейшли до Радянського Союзу. Росія та Японія так досі і не підписали мирної угоди.

Питання мирного договору, як повідомлялося, планується обговорити під час наміченого на грудень поточного року візиту до Японії президента Росії Володимира Путіна.

Нагадаємо, у серпні 2015 міністр закордонних Кішіда скасував заплановану поїздку до РФ через візит російського прем’єра Дмітрія Мєдвєдєва на острів Ітуруп, довкола якого тривають територіальні суперечки.

Росія створила військові об'єкти в районі спірних островів та претендує на морський шельф у центральній частині Охотського моря, яка відокремлює Курили від материкової частини РФ. Президент РФ Владімір Путін заявляв, що готовий обговорити суперечку з Японією, але звинуватив Токіо у небажанні налагодити діалог.