Близько 78 мільярдів ієн (близько $970 мільйонів) буде закладено в другому надзвичайному бюджеті поточного фінансового року, 25 мільярдів (близько $310 мільйонів) виділить компанія-оператор АЕС TEPCO.
Метою моніторингу є відстеження можливих змін у здоров'ї мешканців префектури на тлі побоювань щодо впливу на нього витоку радіації з АЕС.
Водночас уряд Японії оцінює збитки, завдані руйнівним землетрусом 11 березня і викликаним ним цунамі будівель і інших об'єктів інфраструктури, в 16,9 трильйона ієн (близько $210 мільярдів).
Для порівняння, матеріальний збиток від землетрусу в районі міста Кобе в 1995 року оцінювався в 9,6 трильйона ієн (близько 119,2 мільярда доларів). Таким чином, руйнування від удару стихії в цьому році приблизно в 1,8 рази перевершили за масштабом руйнування 1995 року.
Як зазначає Кіодо, в підрахунки влади не увійшов збиток від аварії на АЕС «Фукусіма-1», який би значно збільшив суму збитків.
Нагадаємо, після руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня в Японії на розташованій на північному сході країни АЕС "Фукусіма-1" була зафіксована серія аварій, викликаних виходом з ладу системи охолодження.
У результаті інцидентів на АЕС було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, ввести заборону на перебування людей у зоні відчуження, а також направити настійні рекомендації з евакуації жителів низки районів, розташованих у радіусі 30 кілометрів і більше від АЕС.
Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах.
Як вважають фахівці, на всіх трьох реакторах велика ймовірність найгіршого сценарію, згідно з яким розплавлення паливних стрижнів призвело до так званого явища «melt-down», коли ядерне паливо випадає з розплавлених стрижнів і накопичується в нижній частині корпусу реактора.
Японське агентство з ядерної та промислової безпеки (NISA) оголосило 12 квітня про присвоєння максимального – сьомого рівня небезпеки аварії на «Фукусіма-1». Сьомий рівень ядерної небезпеки встановлювався лише одного разу – під час аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році.