Уряд Японії ще з лютого цього року опрацьовує заходи на випадок виникнення збройного конфлікту на Корейському півострові через посилення тиску на КНДР з боку США. Про це повідомило агентство Kyodo з посиланням на джерела. Зокрема, мова йде про план реагування на можливе проникнення військовослужбовців КНДР до Японії під виглядом біженців.
За даними агентства, також японська сторона готується, за необхідності, провести термінову евакуацію своїх громадян, в тому числі туристів, які перебувають в Південній Кореї. Для цього Токіо має намір заручитися підтримкою південнокорейських військових, щоб ті забезпечили безпеку японців і відправити їх на батьківщину.
Обговорення заходів реагування на випадок військових конфліктів, які Японія не переглядала з 1996 року, ведеться в рамках Ради національної безпеки. У неї входять голова уряду Сіндзо Абе, генеральний секретар кабінету міністрів Есіхіде Суга, міністри закордонних справ і оборони Фуміо Кисида і Томом Инада, а також низки інших чиновників. Заходи почали готувати ще в лютому, проте відомо про них стало тільки зараз.
Наразі до Корейського півострова рухається ударна група ВМС США на чолі з атомним авіаносцем Carl Vinson. У неї входять також ракетний крейсер і два ракетних есмінця. За даними агентства, ще два бойових кораблі США спрямовані на посилення цього з'єднання з військово-морської бази в Сан-Дієго (Каліфорнія).
Заступник міністра закордонних справ КНДР Риола Хан заявив, що Північна Корея не буде "сидіти склавши руки", якщо США зважаться завдати превентивного удару і готова до війни, якщо вона буде спровокована Сполученими Штатами.
Ситуація на Корейському півострові знову загострилася на початку 2016 року, коли Пхеньян здійснив ядерне випробування і пізніше запустив балістичну ракету зі штучним супутником Землі. У вересні 2016 року КНДР провела ще одне ядерне випробування.
Ракетні запуски продовжилися і в цьому році, після чергового такого випробування на початку березня командування американського контингенту в Південній Кореї повідомило, що приступило до розгортання зенітного ракетного комплексу THAAD, незважаючи на заперечення Москви і Пекіна.