Японія надасть Україні $810 тисяч допомоги

13 Березня 2015, 17:15

Японія надала Україні грантові кошти загальним обсягом 810 тис. доларів на реалізацію дев'яти благодійних проектів із ремонту шкіл на сході країни й купівлі медичного обладнання

"Я дуже радий тому, що в нас проходить церемонія підписання контракту за дев'ятьма проектами в Україні. Ми чудово розуміємо, в якому складному становищі знаходиться сьогодні Україна, і хочемо надати максимальну допомогу", – сказав посол Японії Шігекі Сумі.

За словами посла, грантові кошти буде використано на капітальний ремонт шкіл, що постраждали внаслідок військових дій на сході країни, а також у регіонах, прилеглих до зони конфлікту.

Крім того, гроші, виділені японським урядом, підуть також на закупівлю діагностичного та іншого дорогого обладнання для медичних закладів.

"Ми чудово розуміємо, що найбільш постраждалими регіонами є східні регіони України, тому ми надаємо допомогу прилеглим регіонам", – зазначив посол.

Нагадаємо, уряд Японії має намір виділити Україні додатковий пакет фінансової допомоги обсягом 300 млн доларів для поповнення золотовалютних резервів Національного банку. Надані кошти будуть доповненням до 1,5 млрд доларів фінансової допомоги, виділеної Україні в 2014 році.

Крім того, Японія готова виділити ще 16,6 млн доларів як грант на реалізацію інфраструктурних проектів.

Як повідомлялося, Японія виділила Україні $6 млн на соціальні програми у листопаді 2014 року.

У серпні 2014 року Японія запровадила санкції проти РФ. До списку входили 40 фізичних осіб – в першу чергу чиновники окупованого Криму, а також дві кримські компанії – "Чорноморнафтогаз" і "Феодосія". До переліку також увійшов екс-президент України Віктор Янукович.

Після цього Росія ввела санкції проти низки громадян Японії.

Також зазначимо, що у вересні 2014 року уряд Японії розширив санкції щодо Росії у зв'язку з ситуацією в Україні. Йшлося про обмеження на операції з деякими цінними паперами російських банків. Також японська влада посилила обмеження на експорт озброєнь в Росію. Крім того, Японія розширила перелік санкцій ще раз у грудні 2014 року.