Януковичу запропонували відсвяткувати ювілей Коновальця

30 Березня 2011, 20:14

Чи буде так – залежить від Президента. Про це заявив під час перебування в Івано-Франківську генеральний секретар Світового конгресу українців Стефан Романів.

За його словами, ще недостатньою є просвітницька праця щодо донесення правди про Бандеру чи Коновальця.

«Треба говорити про Коновальця як людину, яка сказала: «бути учасником чогось, творити історію, або бути її жертвою», – зазначив Стефан Романів.

За його словами, чим більше людей зі Сходу їздитимуть на Захід і навпаки, чим більше спілкуватимуться, тим менше буде поділу України на дві частини.

При цьому Стефан Романів наголосив, що така просвітницька праця повинна бути системною, «не товкти, не когось надто переконувати, а дати молоді можливість пізнати таких людей, як Степан Бандера чи Євген Коновалець».

«Наші політики дуже добре вміють це робити – нас ділити на Схід і Захід. Я бував в Донецьку, в Харкові, там є люди, які не мусять бути супернаціоналістами, але вони є українці», – заявив генсекретар Світового конгресу українців.

Як повідомлялось, також Стефан Романів запропонував Віктору Януковичу спільно з колегами з Казахстану і Росії написати спільну заяву, що вони засуджують Сталіна за голодомор – злочин проти людства.

Він нагадав, що Президент Віктор Ющенко 2008 року чітко заявив, що не звинувачує російський народ у Голодоморі 1932-33 років, а саме Йосипа Сталіна.

Нагадаєм, Євген Коновалець – полковник Армії УНР, командант Української Військової Організації, голова Проводу Українських Націоналістів з 1927 року. Народився на Львівщині 14 червня 1891 року. Загинув у Роттердамі в результаті спецоперації НКВС.