Януковичу призначили безкоштовного адвоката

10 Липня 2017, 15:16

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Києві призначив безкоштовного адвоката обвинуваченому в державній зраді екс-президенту Віктору Януковичу. Про це повідомляється на сайті Центру.

Адвокатом Януковича став Мешечек Віталій Володимирович.

"Під час призначення адвоката відповідно до частини другої статті 21 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» враховувались спеціалізація адвоката, його поточний рівень навантаження та складність провадження.  Згідно з дорученням, виданим Регіональним центром, адвокат має прибути для участі у судовому засіданні 12 липня 2017 року о 10.00 год.", – повідомили в перс-службі Центру.

Генеральна прокуратура звинувачує Януковича в державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.

5 липня Янукович заявив, що вирішив відкликати своїх адвокатів у справі про державну зраду.