Януковичу не вистачить паяльників

9 Вересня 2011, 15:15

 Не встиг Віктор Янукович у перервах між написанням своїх високоінтелектуальних і неповторних бестселерів насолодитися листом від групи української інтелігенції, як йому написав прилюдного листа ще й громадянин Денис Олєйніков. Той самий, чия фірма ProstoPrintне просто дякувала, а робила це з потрійною енергією. Компанія випускала футболки з написом:«Спасибо жителям Донбасса». За що саме, не конкретизувалося, але всі здогадалися: йшлося про чудового главу держави, якого Україна отримала завдяки переважній підтримці мешканців вугільного регіону.

Якщо порівнювати цей лист із відкритим писанням від групи інтелігенції, то можна помітити велику різницю, яка може свідчити про політичну незрілість громадянина Олєйнікова. Група інтелігенції виявила надзвичайну проникливість. Вона з усією принциповістю наголошувала на успіхах у наполегливій боротьбі шановного президента Януковича з корупцією. Й смиренно висловлювала свою подяку йому за це. Прочитавши цей лист на дозвіллі у своїй резиденції Межигір’я, президент, либонь, надихнувся і закликав із подвійним запалом вжити заходів для того, щоб здолати це зло остаточно і безповоротно. Стрибаючи з пенька на пеньок під час ранкової зарядки, він, дуже схоже на те, дав вказівку належним структурам так «нагнути» всіх прихильників корупції, щоб назавжди відбити в них охоту сумніватися в чесності приватизації Межигір’я та інших аналогічних діянь. А заодно знеохотити ходити на всякі майдани з вимогами надмірного покращення життя вже сьогодні. Принаймні Юлію Тимошенко після того послання заарештували. А наявність натовпу спецпризначенців у День Незалежності в центрі Києва переконує, що виконання антикорупційних вказівок керманича успішно втілюється в життя. Лишається сподіватися, що глава держави нагородить проникливих авторів листа якимись орденами чи званнями заслужених діячів. Або допомогти повирішувати якісь важливі питання.

А отподяка від громадянина Олєйнікова чомусь не до душі. Певне, президент вирішив, що вищезгаданий громадянин не доріс до усвідомлення складності завдань, котрі доводиться вирішувати керманичу. І він вирішив пояснити некмітливому громадянину, що дякувати донбасівцям за чудового президента недоречно. Можливо, навпаки: треба завдячувати президентові за те, що хоч якась частина мешканців Донбасу досі має змогу ходити на роботу і отримувати таку-сяку зарплату, щоби регулярно поминати загиблих шахтарів.

Тож наставники від орлів Могильова з підрозділу Управління боротьби з організованою злочинністю завітали до офісу очолюваної Олєйніковим фірми, щоб тактовно пояснити йому незрозумілі для нього речі. Можна здогадатися, що в приватній бесіді йому популярно розтлумачили, що випуск таких футболок може бути сприйнятий як прояв підлабузництва. А підлизувати комусь – це явна корупція. А президент, як відомо, бореться проти корупції і всяких зловживань з притаманною йому чавунною твердістю. Для більшої переконливості своїх аргументів орли Могильова утримували працівників фірми до п’ятої години ранку.

Після таких залізних аргументів бізнесмен Олєйніков мав би набратися мудрості та подякувати президентові за науку. Але до нього явно не дійшло. У своєму відкритому листі до глави держави він з перших же слів повідомляє, що ніколи не був виборцем нинішнього керманича. Мало того, він має нерозважливість сказати, що 2004 року на Майдані в Києві він протестував проти обрання президентом адресата свого листа, а також кілька місяців тому брав активну участь в Податковому майдані. Одним словом, явний корупціонер. Пише він це не для того, щоб покаятися у своїй злочинній діяльності, а навпаки – наголосити на своїй правоті.

Окрім того, цей вкрай знахабнілий діяч погрожує, що коли його справа не буде розглянута справедливо, то він проситиме політичного притулку в Європі чи США, позаяк його родина, мовляв, зазнає політичного переслідування.

І що тепер з ним робити? Може, прикласти ж йому до пуза розжарену праску? Чи встромити йому в делікатний отвір паяльник? Президент досі цього не зробив. Мабуть, усвідомив, що таких корупціонерів, котрі не розуміють його політики, щодня стає дедалі більше. Навіть на Донбасі. Такий некмітливий народ йому трапився. На всіх ні паяльників, ні прасок не вистачить.