«Взагалі-то під час Вашої президентської каденції ми не раз намагалися достукатися до Вас з приводу болючих проблем української журналістики, але, на жаль, конкретних зрушень не побачили»,- зазначає Лубченко.
Він навів 11 фактів утисків ЗМІ та журналістів.
«Якщо Ви готові почути 18 тисяч членів Спілки – секретарі НСЖУ готові зустрітися з Вами, щоб детальніше обговорити ситуацію»,- наголошується в листі.
Зокрема, Лубченко навів такі факти як припинення оператором «Воля» трансляції популярного черкаського незалежного телеканалу «Антена-плюс», звільнення минулого року на вимогу голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергія Тулуба з посади генерального директора Обласної державної телерадіокомпанії відомого і авторитетного журналіста Михайла Калініченка, звільнення Володимира Глядченка з посади директора Нікопольського КП «Телерадіокомпанія «Південна зоря».
«У листі наведено не всі факти утисків засобів масової інформації та журналістів – їх, на жаль, більше», – зазначають в НСЖУ.
Нагадаємо, у березні повідомлялось, що кількість скарг журналістів чи власників медіа на утиски свободи слова в Україні почастішали. Працівників медіа викликають в прокуратуру, публічно заявляють про неправдиві публікації та, навіть б'ють чи вбивають.