«Я звернувся до Генеральної прокуратури, Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ із пропозицією порушити кримінальну справу за фактом прийняття цього ганебного закону (про впровадження біометричних документів, які засвідчують особу і громадянство), а депутатів, які за нього проголосували, притягти до відповідальності за ч. 2 ст. 369 Кримінального кодексу (зловживання впливом)», – цитують у повідомленні Москаля.
Крім того, депутат звернувся до президента із проханням накласти на закон вето.
З його слів, цей закон є антиконституційним, корупційним і таким, що лобіює інтереси окремих комерційних структур.
Впровадження захищених біометричних документів є вимогою плану дій з лібералізації візового режиму з Європейським Союзом, однак тільки на проїзні документи, зокрема, дипломатичні або службові паспорти, паспорти для виїзду за кордон, проїзний документ біженця.
Якщо закон буде введено в дію, те, як уважає депутат, відповідно до його норм громадяни України змушені будуть одержувати також з електронними носіями інформації соціальні посвідчення, посвідчення застрахованої особи, пенсійні посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю та водійські посвідчення.
«Зрозуміло, що ці нові документи з електронними чіпами не видаватимуть їм безплатно, за них громадянам – у тому числі пенсіонерам і соціально незахищеним – треба буде платити, і не державі, а часткою приватним структурам, які, мабуть, і пролобіювали цей закон», – сказав Москаль.
Депутат також зазначив, що проти прийняття цього закону виступали МВС і Міністерство юстиції, а також Кабінет Міністрів, який вносив альтернативний законопроект, що повністю відповідав, на думку Москаля, вимогам ЄС.
Як повідомляло агентство, 23 вересня парламент ухвалила закон про впровадження документів, що засвідчують особу і громадянство України й містять біометричні дані.
Того ж дня Мін'юст в назвав цей закон неконституційним.
Впровадження біометричних паспортів є зобов'язанням України, прийнятим у межах плану дій із введення безвізового режиму з ЄС.
Водночас, народний депутат від НУНС, голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко вважає, що закон про біометричні паспорти лише ускладнить життя українців. Він порадив почитати висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради, яке негативно характеризує цей закон.