Януковича оголосили в розшук

24 Лютого 2014, 10:32

За його словами, вони всю ніч разом з уповноваженим Верховної Ради з нагляду за діяльністю СБУ Валентином Наливайченком займалися врегулюванням ситуації в Севастополі і пошуком екс-глави держави.

"21-го в п'ятницю В.Ф. Янукович, у супроводі А.П. Клюєва, вилетів вертольотами з Києва в Харків, з наміром взяти участь у з'їзді депутатів Партії регіонів у Харкові. 22-го в суботу Янукович, переночувавши в держрезеденції в Харкові – відмовився від участі в з'їзді, записав відеозвернення і вертольотами полетів до аеропорту Донецька. Після прибуття в аеропорт Донецька, разом з охороною, з вертольотів пересів на два приватних літака типу Фалькон. Намагався вилетіти. Прикордонна служба перешкодила вильоту. Після чого Янукович відбув до держрезиденції в Донецьку, де і пробув кілька годин", – повідомив Аваков.

За його словами, пізнього вечора 22-го, автомобілями без супроводу ДАІ, кортеж Януковича відбув до Криму, де зупинився в одному з приватних санаторіїв, «навмисно ігноруючи державні спецоб'єкти, в тому числі – спеціалізовану президентську держдачу , на яку раніше припускав прибути».

«Дізнавшись про рішення парламенту по призначенню в.о. президента України Турчинова О. В., і про виліт до Криму новопризначених уповноважених СБУ і голова МВС, Янукович спішно покинув приватний санаторій у напрямку до аеропорту Бельбек, в якому до цього часу вже перебували ми з Наливайченком. О 23:50 Янукович, не доїжджаючи до аеропорту Бельбек, зупинився в приватній резиденції в районі Балаклави. Зібрав свою охорону – запитав, «хто з ним буде в супроводі далі», а «хто залишиться тут». Частина працівників УДО висловило бажання «залишитися тут». Янукович, попрощавшись з ними – передав офіційну ВІДМОВУ ВІД ДЕРЖАВНОЇ ОХОРОНИ. Працівники управління державної охорони, які не пішли з ним, забрали всю державну зброю для передачі її у кримське відділення УДО», – розповів Аваков.

Він підкреслив, що «з частиною охорони Янукович, у супроводі А.П. Клюєва трьома машинами відбув у невідомому напрямку – відключивши всі види зв'язку».

«Інформую на сьогоднішній ранок . Порушено кримінальну справу за фактом масових вбивств мирних громадян. Януковича і ряд інших посадових осіб ОГОЛОШЕНО В РОЗШУК», – додав Аваков.