Януковича cвідомо зіштовхують зі шляху євроінтеграції

18 Жовтня 2011, 11:45

«Очевидно, у владному конгломераті присутні особи, зацікавлені як у крутому розвороті зовнішньополітичного курсу країни, який, на їхню думку, посилить перспективи вкорінення авторитарного режиму в Україні, так і ті, які розглядають «образу» на Захід не більш як елемент тиску», – пише автор.

Як зазначає Крамар, що Європа у відповідь може проявити принциповість, в результаті чого українська влада повернеться до Росії.

«Небезпека полягає і в тому, що для нинішнього режиму в тій формі, у якій він зараз вибудовується в Україні, на жаль, інстинктивно ближчою насправді є реінтеграція до Євразійської імперії, відновленню якої Путін уже пообіцяв присвятити свою найближчу «дюжину», – пише Крамар.

Водночас автор зазначає, що Янукович не може не усвідомлювати тих ризиків, які виникають у перспективі «білоруського шляху».

«Але водночас Віктор Янукович та, можливо, більша частина його оточення не може не усвідомлювати тих колосальних ризиків, яке нестиме для їхньої перспективи «білоруський шлях». Крім того, якщо у президента справді є честолюбні амбіції вписати своє ім’я в історію як такого собі українського Іонеску, …  то він мав би таки ухвалити складне, але стратегічне рішення, і встояти перед тиском прихильників «зміни віх», – додає автор.

Детальніше про перспективи зміни стратегічного курсу для України читайте в матеріалі: "Чи вартий авторитаризм втрати європейської перспективи?"