Янукович згадав про спадщину ЮНЕСКО. Неналежне її збереження псує імідж України

22 Грудня 2010, 13:24

Про це він сказав на засіданні громадської гуманітарної ради.


«Особливу увагу потрібно приділити українським об’єктам, включеним у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», – сказав президент.


Зокрема, на думку глави держави, необхідно закріпити їх статус на законодавчому рівні, передбачити створення спостережних рад на території таких об’єктів, до яких ввійдуть як представники органів державної влади, так і представники громадських організацій і міжнародних експертів.


Крім того, президент вважає за необхідне враховувати статус цих об’єктів при розробці планів розвитку міст, а також увести мораторій на будівництво на території цих об’єктів і в їх буферних зонах.


Янукович підкреслив, що неналежна увага до збереження об’єктів, включених у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО може зашкодити міжнародному престижу України, а також стати перешкодою для включення в цей список нових українських пам’ятників культури.


Як повідомлялось, ЮНЕСКО має намір розглянути стан збереження національного заповідника «Софія Київська» і Києво-Печерської лаври на своєї 35-й сесії, що пройде в червні 2011 року в Бахрейні.


У список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Україні входять заповідник «Софія Київська», Києво-Печерська лавра, історичний центр Львова, букові ліси в Карпатах і частина геодезичної дуги Струве.