Янукович збирається підвищити конкурентоздатність українських видань законом про «язик»

3 Вересня 2012, 13:56

За словами Януковича, влада усвідомлює важливість забезпечення економічної незалежності ЗМІ.

«Повністю вільними від будь-якого контролю можуть бути лише економічно незалежні ЗМІ», – підкреслив Янукович.

Він наголосив, що в найближчому майбутньому влада, поряд із забезпеченням розвитку свободи слова та незалежності преси, докладатиме зусиль для створення сприятливих економічних умов для розвитку ринку друкованих видань. Йдеться, зокрема, про збереження пільг зі сплати ПДВ для преси та книговидання.

«З державного бюджету вже частково відшкодовуються витрати пошти на розповсюдження вітчизняної преси», – також зауважив Янукович.

Він висловив сподівання, що підвищенню конкурентоздатності друкованих видань сприятиме нещодавно ухвалений закон про основи мовної політики, який дозволяє друкувати рекламу як державною, так і найбільш поширеними регіональними мовами.

За словами Януковича , наразі уряд завершує роботу зі створення в Україні суспільного телебачення, зокрема вже майже закінчено розробку відповідного законопроекту. Також Кабмін готує зміни до законів щодо встановлення нормативів забезпечення населення закладами роздрібної торгівлі періодичною пресою та полегшення процедур надання землі та приміщень для відкриття таких торговельних точок.

«На часі вирішення ще двох важливих питань: реформування державних і комунальних ЗМІ та розвиток локальних мереж точок продажу друкованих видань», – сказав Янукович.

За його словами, після реалізації пілотної програми з розвитку роздрібної торгівлі друкованою продукцією влада працюватиме над впровадженням відповідної Національної програми.

Як повідомлялось, раніше Янукович заявив що уявлення про обмеження свободи слова в Україні є результатом помилкових стереотипів і браком об'єктивної інформації, як насправді виглядає ситуація. При цьому Янукович висловив думку, що із часів Союзу Радянських Соціалістичних Республік Україна значно просунулася в забезпеченні свободи слова.

Нагадаємо, журналісти «Стоп цензурі!» намагалися зірвати виступ Януковича на Конгресі. Зокрема, кілька журналістів підняли плакати з надписами про утиски свободи слова в Україні:«В Україні переслідуються незалежні ЗМІ», «Янукович знищує свободу слова в Україні», «2/3 нападів на журналістів здійснює влада», «21 рік без громадського телебачення» тощо.

Всесвітній газетний конгрес і 19-й Всесвітній форум редакторів проходять у Києві 2-5 вересня.

Читайте також: Віктор Янукович і засоби масової інформації: балансування по лезу ножа