Янукович запропонував Раді спростити процедуру арешту депутатів

14 Грудня 2012, 19:15

Законом передбачено, що "Народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набуття чинності обвинувальним вироком суду щодо нього".

Як відомо, 28 серпня Конституційний Суд визнав конституційним обмеження депутатської недоторканності та збереження звання президента України, навіть якщо особа була усунута з посади глави держави в порядку імпічменту, що передбачено доопрацьованим законопроектом №3251.

Нагадаємо, у липні Конституційний Суд, розглянувши альтернативний законопроект (№10530) опозиції, визнав конституційним можливе скасування недоторканності депутатів Верховної Ради й неконституційним – скасування недоторканності президента й суддів.

5 липня провладна більшість у Раді направила в КС свій законопроект про обмеження депутатської недоторканості №3251.

У квітні 2010 року КС уже розглядав законопроект №3251 і визнав конституційним можливе обмеження депутатської недоторканності та неконституційним можливе скасування недоторканності Президента.

У зв'язку із цим провладна більшість була змушена доопрацювати проект, вилучивши з нього норми, що стосуються Президента.