"Це питання не розглядається", – заявив Янукович, відповідаючи на питання, чи розглядається питання об'єднання Нафтогазу і Газпрому заради знижки на газ, який поставляє Росія.
Напередодні прес-секретар прем'єр-міністра РФ Дмитро Пєсков заявив, що російська сторона не має наміру втручатися в плани Києва щодо реформування Нафтогазу, але виходить з того, що у компанії повинен залишитися правонаступник за діючими міжнародними угодами.
У Москві, за словами Пєскова, виходять з того, що "при будь-якій реорганізації – юридичного або іншого характеру – у компанії повинен залишитися правонаступник, якому мають бути передані права та обов'язки за існуючими міжнародними угодами".
"Поки ж перегляд цих угод, про який згадувала сьогодні українська сторона, може супроводжуватися лише реалізацією ініціативи щодо злиття Нафтогазу і Газпрому, про що вже заявляла російська компанія", – зазначив прес-секретар глави російського уряду.
Раніше в п'ятницю прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що запланована урядом реструктуризація Нафтогазу призведе до перегляду підписаних газових угод з Газпромом.
"Нафтогаз як суб'єкт господарювання припинить своє існування, буде ліквідаційний період, і через певний час після настання всіх необхідних формальностей будуть діяти на цьому ринку зовсім інші нові компанії", – зазначив він.
Азаров повідомив, що в даний час в уряді працюють над структурою Нафтогазу. Нагадаємо, 2 вересня Янукович доручив Азарову до 1 жовтня підготувати проект програми реформування НАК "Нафтогаз України".
"Цілком очевидно, що буде самостійна газодобувна компанія, самостійна компанія, яка займатиметься транзитом газу, і навіть в силу цього потрібно переукладати відомі угоди (підписані з Газпромом у січні 209 року – Ред.), оскільки з'явиться новий суб'єкт господарювання", – пояснив український прем'єр.
Глава правління "Газпрому" (РТС: GAZP) Олексій Міллер у відповіді на заяву Азарова погодився з перспективами реструктуризації Нафтогазу і перегляду контрактів – але тільки при сценарії злиття з Газпромом.
"Звичайно, після злиття з Газпромом Нафтогаз як суб'єкт господарювання припинить своє існування, буде ліквідаційний період, і через певний час після настання всіх необхідних формальностей буде діяти на цьому ринку зовсім інша нова компанія. І в силу цього всі угоди, які існують на сьогоднішній момент, будуть переглянуті", – заявив Міллер.