Янукович запевняє, що як і всі українці не зрозумів “неготовності” уряду завершити євроінтеграцію

26 Грудня 2013, 13:12

«Ми продовжуємо діалог із Європейським Союзом стосовно подальших шляхів реальної ефективної співпраці. Підкреслюю – реальної і ефективної. Пауза – це не зупинка. Це переосмислення і подальший рух. Чекаю від уряду і парламентаріїв тісної взаємодії в ході ведення переговорного процесу щодо підготовки угоди, яка була би вигідна Україні та відповідала б її національним інтересам», – сказав Янукович.

На його переконання, ті чиновники, які під час роботи над угодою не узгодили її положення з об'єднаннями товаровиробників, а також не провели «відповідну дискусію і не досягли рівня порозуміння», повинні понести відповідальність.

«Я чекаю від вас пропозицій. Я переконаний, що в будь-якому питанні, яке стосується державних інтересів, ми маємо навчитися наполягати на своїх інтересах і досягати мети. Переконаний, що після певного періоду непорозуміння наші європейські партнери нас підтримають і підуть назустріч», – підкреслив Янукочич, звертаючись до Миколи Азарова.

Він також зазначив, що довіряв оцінкам і позиціям, які отримував від уряду. За його словами, він, як і всі громадяни, зіткнувся з «розгубленістю і неготовністю урядовців завершити процес».

«Невпевненість призвела до того, що ми вимушені приймати жорсткі та різкі кроки. Безумовно, я повинен був у такій ситуації взяти на себе відповідальність за рішення і у Вільнюсі, і в Москві. І як президент прийняв головний удар дорікань та критики за ці рішення», – сказав Янукович. 

Як повідомлялось, раніше Янукович на Раді регіонів заявив, що 2013 рік був одним із найважчих за роки незалежності України.

Нагадаємо, 21 листопада своїм розпорядженням уряд України призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС та  постановив відновити активний діалог з Російською Федерацією та іншими країнами Митного союзу. Це рішення викликало масові акції протесту в Україні.