Відповідаючи на запитання про перспективи відновлення постачання газу до України і країн Європи з Туркменістану, Янукович відповів:
«Я вам скажу, що ми будемо шукати будь-які шляхи диверсифікації джерел постачання газу в Україну. І Туркменістан – це одне з джерел. Але я не перебільшував би зараз можливості наші і можливості Туркменістану. Є безумовно надія. Надія завжди повинна бути і завжди треба над цими питання працювати. Але басейн Каспійського моря – це дуже складне питання, в якому ведуть конкуренту боротьбу країни Каспійського басейну. І сьогодні від нас мало що там залежить. І ми висловлюємо свої пропозиції, ми готові співпрацювати в цих питаннях з Туркменістаном, але на жаль розмов, скільки я себе пам’ятаю, дуже багато, різних газопроводів багато планувалося, поки що нічого не побудовано. Тобто ми повинні бути реалістами і розраховувати перш за все на власні сили».
Однак, за словами Януковича, Україна таки може домовитися з Росією з цього питання.
«Я вважаю, що нам реально відновити разом з Росією нормальні стосунки в газовій сфері, і ми над цим також працюємо. Ми не втрачаємо надію, нам треба думати, як експлуатувати нашу газотранспортну систему, і крім Росії нам ніхто не дасть гарантії прокачки певних обсягів газу. Нам також треба думати, як цю систему модернізувати, нам треба думати, як лібералізувати газовий ринок. У нас дуже багато є питань, які ми сьогодні вже почали вирішувати, вони в стадії вирішення, але ще багато роботи попереду», – додав він.
Нагадаємо, Україна шукає нові аргументи, щоб домогтися поступок від Росії на переговорах про створення газотранспортного консорціуму і зниження ціни газу.
Зокрема, 13 лютого НАК "Нафтогаз України" і Державний концерн "Туркменгаз" підписали меморандум про активізацію співпраці в нафтогазовій сфері. Меморандум передбачає поновлення поставок газу в Україну та країни Європи, а також розвідку родовищ на території Туркменістану.
Глава українського Міненерго Едуард Ставицький заявив, що Україна збирається постачати газ через територію Росії. Однак, яким чином Київ планує отримати на це згоду Москви, міністр не уточнив.
Експерти сумніваються, що Україні вдасться найближчим часом домовитись про поставки туркменського газу.