Янукович вирішив звільнити «переможця» виборів у Первомайську

7 Листопада 2012, 11:33

«Президент Віктор Янукович прийняв рішення про звільнення з посади заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації Віталія Травянка», – йдеться у повідомленні прес-служби.

Водночас відповідно до закону «Про місцеві державні адміністрації», перший заступник і заступники голови облдержадміністрації призначаються на посаду і звільняються з посади губернатором за узгодженням з Кабінетом міністрів.

Нагадаємо, Травянко балотувався у народні депутати у скандально відомому окрузі № 132 у Первомайську. 

За першими даними на сайті ЦВК після підрахунку 100% голосів відрив опозиціонера Аркадія Корнацького від Травянка склав 4 167 голосів. Однак через добу дані на сайті змінилися на користь регіонала. Опозиція почала вимагати перерахунку.

Подальші події у Первомайську привернули до себе увагу всієї України. Так, в ніч з 1 на 2 листопада співробітники Державної виконавчої служби (ДВС) вилучили протоколи засідання виборчої комісії. У супроводі бійців «Беркута» вони спробували вивезти їх на автобусі, але дорогу їм перекрили місцеві жителі (за фактом блокування проїзду співробітників ДВС порушено кримінальну справу). Поки у Первомайську тривало протистояння, голова і чотири члени окружкому доставили протоколи у Центрвиборчком.

«Факт прийняття протоколу означає його легітимізацію», – зазначив голова ЦВК Володимир Шаповал. Водночас він доручив перевірити всі протоколи цього окружкому «до коми». 

98