«Рішучі кроки з боку держави, з боку влади також потрібні в напрямі просування вітчизняної агропродукції, особливо зерна, на нові світові ринки», – сказав глава держави.
Для цього, зазначив він, необхідно значно посилити активність України в роботі міжнародних організацій, що регулюють світові ринки сільгосппродукції.
Ще одним важливим завданням у контексті розвитку вітчизняного АПК президент назвав забезпечення повноцінного використання всіх дозволених Світовою організацією торгівлі інструментів захисту внутрішнього ринку України від імпорту низькоякісної сільськогосподарської продукції.
Як повідомлялось, нещодавно Головне управління поставок сировини (General Authority for Supply Commodities, GASC) Єгипту, що відповідає за імпорт зерна повідомило, що викреслить Україну зі списку постачальників зерна на наступний рік, оскільки Київ оголосив про плани припинити експорт з 1 грудня.
Нагадаємо, глава Мінагрополітики Микола Присяжнюк 24 жовтня повідомив в інтерв'ю агентству Reuters, що уряд вирішив ввести повну заборону на експорт пшениці з України з 15 листопада.
25 жовтня джерело в міністерстві аграрної політики і продовольства повідомило, що заборона на експорт пшениці з України може бути пом'якшена.
А 31 жовтня перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Іван Бісюк заявив, що постанови про заборону експорту зерна ніхто не готував і не обговорював. Він пояснив, що «йшлося про те, що якщо ми побачимо критичний дефіцит зерна, вживатимемо заходів, але на сьогодні критичного стану немає».
Україна входить в десятку найбільших експортерів зернових.