Янукович вимагає від Азарова і Табачника конкретної відповіді на “дуже болюче питання”

22 Лютого 2011, 17:09

«Дуже болюче питання – закриття шкіл. У деяких випадках ця тема занадто політизується – робиться наголос, що закриваються школи здебільшого з українською мовою навчання. Так це чи ні – я хотів би на це питання отримати відповідь від міністра освіти та прем’єр-міністра України. Офіційну дайте мені відповідь», – наголосив Янукович. 

 Глава держави підкреслив, що хоче почути конкретну відповідь на своє запитання за кілька днів.

 «Це питання, безумовно, повинно бути деполітизоване, і відповідати національним інтересам», – підкреслив глава держави.

 Янукович зазначив, що намагався особисто розібратися у ситуації, що склалася із закриттям шкіл, зокрема провів низку розмов з цього приводу з головами ОДА та деякими мерами.

«Мене переконували, що ніякої політики тут нема, але я хочу все-таки дійти до істини», – сказав президент.

 Глава держави висловив упевненість, що Україні необхідно вдосконалювати систему освіти та доводити її до дійсно європейських стандартів.  «Це питання пріоритету для нашої країни», – зазначив Янукович. 

Не можна економити на дітях – нашому майбутньому, наголосив він. «Тому будь-які інтереси місцевої влади чи інтереси комерційні – бізнесу –  ні в якому разі не повинні бути. Будь-які лобістські питання треба зняти», – підкреслив президент.

Довідка Тижня

У Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% від загальної кількості шкіл. Як повідомлялось,  батьки дітей, які навчаються в українській школі № 111, 16 лютого заявили про готовністьсамоспалення у разі закриття цього навчального закладу.

У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту заявили, що школи в Україні закривають через погану демографію.