Янукович втілює мрію Тимошенко: 5 млрд куб м газу з Азербайджану

2 Грудня 2010, 09:40

«Ми виходимо з того, що Азербайджан має серйозні наміри вийти на цей ринок», – зазначив він.


У минулу п’ятницю, міністр промисловості і енергетики Азербайджану Натік Алієв оголосив про плани Баку поставляти в Україну до 5 млрд куб м зрідженого газу щорічно.


«Наші найближчі плани – це скраплений газ. Він сьогодні набуває все більшого і більшого значення. І, на мою думку, він коли-небудь буде превалювати над газопровідними системами. Цей вид співпраці між Азербайджаном і Україною має дуже великі перспективи», – зазначив міністр.


За його словами, Азербайджан має намір транспортувати скраплений газ танкерним способом.
Сергій Чех вчора підтвердив озвучені Натіком Алієвим обсяги поставок скрапленого природного газу на український ринок. Цей ресурс буде затребуваний до 2014-2015 років, коли Кабмін планує ввести в експлуатацію термінал з прийому скрапленого природного газу на березі Чорного моря.


У НАК «Нафтогаз Україна» оцінюють вартість такого проекту в $2,5 млрд. Проектна потужність ЗПГ-терміналу – 10 млрд куб м на рік.


Крім Азербайджану Україна розраховує залучити країни Північної Африки та Близького Сходу в якості постачальників палива. Також не виключено, що обсяги постачань буде нарощувати в перспективі і Азербайджан, який планує розширення своїх інфраструктурних потужностей для поставок на європейські ринки газу з країн Центральної Азії.


Крім скрапленого природного газу, Україну також цікавить співпраця з Азербайджаном в нафтовій сфері. 28 жовтня президент Ільхам Алієв заявив, що Азербайджан планує збільшувати об’єми поставок нафти в Україну.


Нагадаємо, що раніше про будівництво в Україні терміналу з прийому та транспортування скрапленого природного газу заявляла будучи прем’єром Юлія Тимошенко. Зокрема, на нараді у Сєверодонецьку Луганської області у листопаді минулого року, вона дала доручення міністерству палива та енергетики вивчити можливість будівництва в Україні такого терміналу.


Найбільший в Європі термінал скрапленого газу, побудований у Великій Британії в Уельсі, може пропускати 21 млрд кубометрів газу на рік, що відповідає приблизно 20% газових потреб Британії. Скраплений газ Британія імпортує переважно з Катару.