Зокрема, президент запропонував внести до закону кілька змін: не виводити з-під дії закону ті держпідприємства, які прямо чи опосередковано підтримуються державним бюджетом (включаючи податкові пільги, пільги за кредитами тощо); звузити перелік тендерів, до яких може застосовуватися процедура закупівлі в одного учасника; скасувати обов'язкове страхування тендерів, які перевищують 10 млн грн тощо.
Разом з тим Янукович залишив в законі норму про скасування узгодження замовниками з Мінекономрозвитку процедури закупівлі в одного учасника.
Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада прийняла закон №7532 про державні закупівлі. Світовий банк і Європейська комісія направили до адміністрації президента і уряд лист, у якому заявили про необхідність ветувати зміни до закону про держзакупівлі.
Ветувати закон закликали також багато громадських організацій, акцентуючи увагу президента на те, що відтепер закупівля в одного учасника не повинна отримувати підтвердження профільного міністерства, а закупівлі державних підприємств будуть регулюватися не законом, а майбутніми рішеннями Кабінету міністрів.
Раніше президент Віктор Янукович заявив, що у кишенях чиновників осідають 10-15% коштів державного бюджету, які витрачаються у сфері держзакупівель.
Обсяг державних закупівель всіма органами влади та державними підприємствами у 2010 році склав 335 млрд грн – у 2,2 рази більше, ніж у 2009 році (175 млрд грн).