Янукович пропонує відхилити закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення державної підтримки розвитку сільського господарства" у цілому.
Законом пропонується встановити порядок, відповідно до якого при застосуванні в Україні режиму ліцензування експорту (імпорту) зерна й продуктів його переробки, розподіл таких квот буде здійснюватися шляхом продажу на аукціонах.
На думку президента, такий підхід не відповідає міжнародним зобов'язанням України з багатосторонніх торговельних угод Світової організації торгівлі.
Зокрема, у частині забезпечення обмеження всіх зборів і платежів будь-якого характеру (крім окремих мит і податків), установлюваних договірними сторонами на імпорт або експорт або у зв'язку з імпортом або експортом, сумою, приблизно рівною вартості наданих послуг і не є оподаткуванням імпорту або експорту у фіскальних цілях.
Президент вважає, що введення прозорих і ефективних адміністративних процедур державного регулювання ринку зерна є умовою для гарантування продовольчої безпеки держави.
Нарощування експортного потенціалу України в цій сфері й забезпечення її функціонування на основі сполучення вільної конкуренції й державного регулювання з метою збалансованості інтересів суб'єктів господарювання й держави.
У повідомленні зазначається, що при цьому зазначені процедури мають застосовуватися виключно на рівноправній основі й відповідно до міжнародних зобов'язань України з усунення нетарифних бар'єрів у зовнішній торгівлі.
Зокрема, підкреслюється в повідомленні, такий механізм передбачено у прийнятому в першому читанні законопроекті "Про внесення змін до Податкового кодексу України й затвердження ставок вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур" (№ 8321), внесеному урядом.
Нагадаємо, 7 квітня Верховна Рада ввела механізм розподілу квот на експорт зернових культур шляхом їх продажу на аукціонах. За прийняття в цілому відповідного законопроекту №8324 проголосували 264 депутати за 226 мінімально необхідних.
Наприкінці березня Кабінет Міністрів подовжив квотування експорту зернових до 1 липня.