"Моя розмова з керівництвом Європейського Союзу дає мені підстави для оптимізму", – сказав Янукович.
Він висловив вдячність президенту Європейської Ради Герману Ван Ромпею та президенту Європейської Комісії Жозе Мануелю Баррозу за відверту і конструктивну дискусію та привітання з нагоди третьої річниці його президентсва.
За його словами, основною темою саміту було питання про порядок денний на поточний рік, а саме – про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. "Ми підтвердили спільну налаштованість докласти всіх зусиль для підписання цієї угоди під час саміту Східного партнерства, що відбудеться у Вільнюсі в листопаді цього року", – наголосив він.
Янукович підтвердив, що Україна налаштована на реформування виборчого законодавства, на реформу судової системи та в інших сферах, щодо яких, наголошували в ЄС.
Він зауважив, що сторони розуміють спільні цілі і мають чіткий план виконання спільних дій. “Я впевнено заявляю, що Україна докладе всіх зусиль, аби визначені завдання були виконані якісно і вчасно. Сподіваюсь на такий же відповідальний крок і з боку Євросоюзу”. – сказав Янукович.
Як повідомляв Тиждень.ua, у спільній заяві за підсумками саміту Україна-ЄС також вказано, що Київ “рішуче налаштована виконувати” передумови ЄС для того, щоб сторони змогли підписати Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі. У документі вказано, що "керівники взяли до уваги попередні дії і очікують" на досягнення Україною “конкретного поступу до початку травня 2013”.
Перед цим зустріч Віктор Янукович провів 2-годинну зустріч з президентом Європейської Ради Германом Ван Ромпеєм та президентом Європейської Комісії Жозе Мануелем Баррозу.
По завершенню зустріча на спільній прес-конференції політиків сталося непорозуміння серед журналістів, через що не прозвучало жодного запитання Януковичу щодо згортання демократії в Україні.