Янукович сподівається, що від російського газу Україну врятує вугілля

29 Червня 2011, 08:35

«Газ дуже дорогий і не передбачається в перспективі, що він буде дешевший. Він буде весь час дорожчати. ​​Тобто, це дуже дорогий енергоносій. І нам потрібно буде думати, що нам економічно вигідніше робити. Наприклад, добувати більше вугілля в Україні і використовувати як енергоносій вугілля, або спалювати дорогий газ. Напевно, ми однозначно віддамо пріоритет вугіллю. Цьогоріч, до речі, ми будемо експортувати десь близько мільйона тонн вугілля», – заявив Янукович.

При цьому глава держави зазначив, що з Росією у будь-якому випадку доведеться домовлятися, передає ЛІГАБІзнесІнформ.

«Ми маємо таку можливість. Ми експлуатуємо газотранспортну систему, ми запропонували модернізацію української газотранспортної системи з участю Росії, за участю європейських країн, інвесторів», – зазначив президент.

Нагадаємо, українська сторона вже рік домагається перегляду формули ціноутворення. Київ наполягає на заміні у формулі газойля на вугілля і на зниженні базової ціни, яка в 2009 році була затверджена урядом Юлії Тимошенко на рівні 450 доларів за 1 тис. куб м.

Команда Януковича вважає таку формулу несправедливою. Однак «Газпром» довгий час відмовлявся внести в неї зміни.

25 червня у Криму відбулася неформальна зустріч президента Віктора Януковича з російським прем'єром Владіміром Путіним.

Після цього з’явилася інформація про те, що Київ нібито погодився на створення спільної з Газпромом керуючої структури, яка в майбутньому зможе контролювати роботу української газотранспортної системи. Однак, за даними газети «Сегодня», цю інформацію спростовують джерела в Кабміні.