Янукович сподівається, що Україна таки стане спостерігачем у Митному союзі

5 Квітня 2013, 16:02

«Ми завжди виступали за те, щоб знаходити взаємоприйнятні рішення, які б розширювали наші можливості і створювали умови для вільного просування наших товарів та послуг», – підкреслив Янукович.

На його переконання, країни-учасниці Митного союзу, як і інші країни, мають прагнути до пошуку шляхів співпраці для пом’якшення наслідків складної економічної ситуації у світі. У такій ситуації процес протистояння у торговельній сфері є неприроднім, підкресли він.

«Обмеження з однієї сторони змушують другу сторону робити такі ж обмеження для того, щоб збалансувати умови торгівлі. Ми цього не хочемо», – сказав Янукович.

Президент наголосив, що Україна та Митний союз можуть домовитися про врегулювання відносин у випадку, коли буде досягнуто домовленості про участь нашої держави у цьому об’єднанні як спостерігача.

«Остання пропозиція, яку я озвучив під час зустрічі з президентом Росії, – про те, щоб ми все ж таки знайшли формат наших відносин, а ми на даному етапі бачимо його як формат спостерігача», – підкреслив глава держави.

Тоді Україна зможе розпочати процес ознайомлення з положеннями Митного союзу та розробки механізмів співпраці з кожною державою-учасницею, з дотриманням умов та правил цього об’єднання, зазначив Янукович.

«Україна, отримавши такий статус – спостерігача – може отримати доступ до цих документів і почати їх розгляд. Ми можемо спільно з нашими колегами з Митного союзу шукати варіанти приєднання України до того чи іншого положення», – зазначив він.

Разом з тим президент наголосив, що ці відносини будуватимуться з урахуванням законодавства та міжнародних зобов’язань Української держави.

«Все, що не буде суперечити нашому законодавству, нашим міжнародним зобов’язанням – ми до цих положень будемо прагнути приєднатися», – підкреслив він.

Прем’єр-міністр Казахстану, у свою чергу, підтримав позицію Януковича щодо необхідності подальшого розвитку торговельно-економічної взаємодії. Він висловив переконання, що Україна та Казахстан мають чимало напрямків, за якими вони могли б співпрацювати.

«В України є традиційні напрямки – обробна промисловість, машинобудівна промисловість, сільгоспмашинобудування – тобто ті сектори економіки, в яких можна було б кооперуватися і працювати», – сказав Ахмєтов.

Як повідомлялось, 24 березня Микола Азаров в інтерв`ю російському телеканалу «Мир» заявив, що Україна має намір одержати статус спостерігача в Митному союзі. 

У представництві Європейського Союзу в Україні вважають, що дії України щодо перегляду своїх забов'язань в рамках Світової організації торгівлі суперечать задекларованим інтересам країни щодо підписання та ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС, включно із положеннями про створення глибокої та всеохопної зони вільної торгівлі.

Нагадаємо, 21 березня прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Україна в статусі спостерігача у Митному союзі не матиме жодних привілеїв і не зможе впливати на прийняття рішень, поки повністю не приєднається до об'єднання.

Позначки: