Янукович схвалив закон про біометричні паспорти

29 Листопада 2012, 16:25

Закон, зокрема, передбачає введення електронних паспортів – документів з електронним носієм біометричної інформації для виїзду за кордон у відповідності зі стандартами Міжнародної організації цивільної авіації (ІCАО).

Згідно з цим законом, паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій інформації, при чому видається він не пізніше, ніж через 30 календарних днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання.

В електронний паспорт вноситься: назва держави, назва документа, прізвище та ім'я особи, стать, громадянство, дата народження, унікальний номер запису в реєстрі, номер документа, дата закінчення терміну дії документа, дата видачі документа, що видав документ уповноважений орган, місце народження, фотографія і підпис особи. У паспорт за письмовою заявою можуть бути внесені дані батьків або опікунів особи.

Нагадаємо, 2 жовтня Верховна Рада у другому читанні ухвалила закон про Єдиний державний демографічний реєстр, який передбачає впровадження електронних паспортів для українців.

19 листопада Віктор Янукович застосував право вето до закону «Про єдиний державний демографічний реєстр», який Рада схвалила у жовтні.

20 листопада Рада прийняла в новій редакції закон про введення біометричних паспортів з пропозиціями президента Віктора Януковича.

106