Янукович схвалив заборону приватизації Одеської кіностудії

3 Лютого 2011, 17:20

Як відомо, Закон «Про заборону приватизації, відчуження, передачі в заставу та внесення до статутних капіталів господарських товариств усіх форм власності пакета акцій, що належить державі у статутному капіталі Закритого акціонерного товариства «Одеська кіностудія» (№2948–VI) був ухвалений 354 голосами Верховною Радою 14 січня.

Нагадаємо, законом пропонується для забезпечення умов для відновлення українського кінематографу і збереження цілісного майнового комплексу ЗАТ «Одеська кіностудія», до ухвалення закону про внесення змін до ряду законів відносно забезпечення умов для відродження українського кіномистецтва, заборонити приватизацію, відчуження, передачу в заставу і внесення до статутних фондів господарюючих суспільств усіх форм власності держпакету акцій Одеської кіностудії.

Довідка Тижня.

У листопаді 2007 року, ФДМ відхилив пропозицію ТОВ “Нова кіностудія” (Одеса) продати йому 50,01% акцій ЗАТ “Одеська кіностудія”, що належать державі, до завершення терміну інвестиційних зобов’язань ТОВ, під які воно в 2005 році отримало 49,99% акцій кіностудії.

У грудні 2009 року ФДМ прийняв рішення продати контрольний пакет (50,01%) акцій, що належить державі, ЗАТ “Одеська кіностудія” (Одеса), номінальною вартістю – 31,08 млн. грн. У січні 2010 у Верховній Раді був зареєстрований проект постанови «Про призупинення приватизації держпакету ЗАТ “Одеська кіностудія”, а ФДМ прийняв рішення про відміну свого ж рішення. Конкурс з продажу акцій повинен був відбутися 1 березня. Пріоритетне право викупу отримував нинішній партнер держави – ТОВ «Нова кіностудія», яке зв’язують з власником «Місто-банку» Іваном Фурсіним і гендиректором каналу «Студія 1+1» Олександром Ткаченком.