Янукович схвалив надання держгарантій за китайськими кредитами

6 Серпня 2012, 11:35

Гарантії в розмірі 24,3 млрд гривень надаються для залучення кредиту Експортно-імпортного банку Китаю для реалізації спільних із цією країною агропроектів.

Кошти буде спрямовано на закупівлю китайських засобів захисту рослин, насіння для сільськогосподарських культур, сільськогосподарського знаряддя і іншої сільгосппродукції Україною, продаж українських злакових культур у Китай, будівництво заводу засобів захисту рослин і інші сільськогосподарські проекти.

Крім того, держгарантії на суму 29,5 млрд гривень надаються для залучення кредиту Державного банку розвитку Китаю на реалізацію програми заміщення споживання природного газу українським вугіллям.

Нагадаємо, 30 липня на позачерговій сесії Рада прийняла в цілому законопроекти №11025 і №11034, які передбачають збільшення держгарантій на вказану суму.

Міністерство аграрної політики й продовольства й Експортно-імпортний банк Китаю 28 червня в Пекіні (Китай) підписали меморандум про співробітництво в аграрній галузі, що передбачає інвестування в розвиток пріоритетних проектів у сільському господарстві України на суму 3 млрд доларів.

13 липня Міненерго й Державний банк розвитку Китаю підписали протокол робочої зустрічі про співробітництво з реалізації програми заміщення споживання природного газу українським вугіллям, у якій передбачено можливість виділення кредитної лінії 3,656 млрд доларів на реалізацію проектів із залученням китайських технологій.

Передбачається реалізувати низку проектів з переведення вітчизняних об'єктів теплоенергетики на використання водовугільного палива, а також з будівництва заводів з газифікації бурого й кам'яного вугілля.

Екс-міністр фінансів Віктор Пинзеник, коментуючи ухвалені Радою закони, наголосив, що нинішня влада встановила рекорд за держгарантіями.

"За умови надання таких гарантій та за наявних тенденцій виконання бюджету державний борг України (прямий та гарантований) цього року може впритул наблизитися до 600 млрд гривень і перевищити 40% ВВП. І цей рік може зайняти "достойне місце" у втягуванні країни у борговий зашморг в обсязі понад 100 млрд гривень, конкуруючи з 2004 та 2010 рр. (приріст 128 млрд і 114 млрд гривень відповідно)", – відзначив екс-міністр.