Янукович розповів про важкі переговори з Росією про газ

19 Грудня 2011, 17:21

«Вас цікавить, в якому стані переговори між Україною і Росією – у важкому», – заявив Янукович.

Він зауважив, що керівник робочої групи з українського боку – міністр палива та вугільної промисловості Юрій Бойко – чи не щодня їздить на переговори з Росією. «Чим вони закінчаться – важко сказати. На сьогодні відповіді немає», – зазначив президент, пообіцявши поінформувати громадськість, коли така відповідь з’явиться.

Янукович нагадав, що переговори з Росією щодо ціни на газ тривають вже понад півтора роки. «Це тривалий процес, в якому вимоги України до Росії є досить зрозумілими з точки зору формування ціни на газ», – заявив Янукович.

Він вкотре наголосив, що підписання газової угоди між Україною та Росією у 2009 році призвело до того, що Україна платила найбільшу в Європі ціну на газ. Він зауважив, що навіть не зважаючи на «харківську знижку», Україна продовжує платити найбільшу ціну порівняно зі своїми сусідами.

«Я думаю, ви знаєте про те, що фінансовий баланс Нафтогазу відсутній, і щомісяця Україна має 500 млн доларів збитків», – заявив Янукович.

За його словами, загалом – це 6 млрд доларів збитків Нафтогазу в рік, що лягає тягарем на всю фінансову систему України. «Фактично це знищення країни», – зазначив він.

Сьогодні, 19 грудня, прем’єр-міністр Микола Азаров висловив сподівання на перегляд газових угод з РФ до кінця 2011 року. «Переговори проходять важко. Але, разом з тим, я хотів би сказати, що я глибоко переконаний, що з огляду, перш за все, стратегічних інтересів нашої співпраці, на майбутнє буде знайдено компромісний варіант угоди», – заявив Азаров.

При цьому уряд збирається подати у Верховну Раду проект держбюджету на 2012 рік з ціною імпортного газу $416 за 1 тис. куб. м.