Янукович призначив головного по Близькому Сходу і звільнив кілька послів

30 Травня 2011, 18:32

Цим же указом Янукович затвердив положення про спеціального представника з питань Близького Сходу й Африки.

Відповідно до положення, спецпредставник є спеціально уповноваженою особою, на яку покладається сприяння узгодженості дій органів виконавчої влади щодо розвитку співробітництва між Україною й державами Близького Сходу й Африки, підготовка пропозицій стосовно участі України в міжнародних заходах зі сприяння близькосхідному мирному врегулюванню.

Крім того, завданням представника є підготовка Президенту пропозицій щодо участі України в міжнародних форумах з вирішення проблем і актуальних питань розвитку держав Близького Сходу й Африки й позиції України щодо міжнародних та інших конфліктів у цих державах, а також підготовка пропозицій з реагування України на такі конфлікти.

Водночас, представник бере участь у підготовці матеріалів до програм візитів Президента в держави Близького Сходу й Африки, а також інших міжнародних заходів з близькосхідної тематики за участю Президента.

Також Янукович звільнив низку послів. Зокрема, Янукович звільнив Володимира Бєлашова з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України в Республіці Корея, Олександра Цвєткова – з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Норвегія.

Водночас звільнено Валентина Адомайтіса – з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України в Австралії та з посади Надзвичайного і Повноважного Посла України в Новій Зеландії за сумісництвом.

Нагадаємо, останнім часом у країнах Близького Сходу і Африки спалахують антиурядові протести, які згодом переростають у збройні конфлікти.