Янукович приводить у владу нове покоління «донецьких»

8 Листопада 2011, 16:29

Фесенко вважає, що останні кадрові призначення свідчать, що посилився вплив не лише сина президента, але й самого Януковича.

«Звичайно, вплив посилився, але це не тільки вплив сина президента, але й вплив і самого президента. Справа в тому, що будь-який керівник розставляє чи намагається розставити на ключові посади людей, яким довіряє. І серед чинників довіри зокрема родинні або дружні стосунки не тільки з ним безпосередньо, але й через когось із родини. Тому і виникає в таких країнах, як Україна, Росія, синонім сім’ї як політико-економічний феномен», – зазначив Фесенко.

За його словами, наразі спостерігається посилення впливу вже нового покоління «донецьких».

«Нова група впливу розставляє своїх людей і посилює свій вплив. Звичайно, формально і неформально лідером її є син президента. Втім, думаю, що він уособлює волю і вплив самого президента. Президент розширюватиме свій безпосередній вплив на кадрову політику, зокрема, і в різних сферах політичного і економічного життя, зокрема, для того, щоб зменшити вплив конкуруючих політичних груп – Ахметова, Фірташа тощо», – уточнив експерт.

Щодо роботи Олександра Клименка на посаді голови Державної податкової служби, то Фесенко зазначає, що все залежатиме від ефективності його роботи та динаміки збагачення державної скарбниці.

«Не думаю, що зараз можна прогнозувати щось конкретне. Те, що він опинився на цій посаді не означає, що він буде на ній довго, тому що це дуже складене відомство. Якщо йому не вдасться ефективно виконувати свої обов’язки і наповнювати скарбницю, то його можуть швидко змінити і належність до цієї групи «сім’ї» не дає гарантію його збереження на цій посаді», – заявив Фесенко.

Нагадаємо, 7 листопада президент Віктор Янукович призначив міністром внутрішніх справ України Віталія Захарченка. На його місце, голови Державної податкової служби України, призначено Олександра Клименка.

Йому 30 років і він став наймолодшим керівником податкової служби за усю історію України. 

100