«Треба знаходити паритетні рішення і на їх основі будувати наші відносини», – зауважив Глава держави.
За словами Януковича, він мав розмову зі своїм російським колегою Дмитром Медвєдєвим – у результаті з’явилася пропозиція провести зустріч із керівником «Газпрому» та обговорити актуальні питання нашої співпраці.
Янукович також відзначив, що "високо цінує демонстроване керівництвом «Газпрому» розуміння ситуації, в якій перебуває Україна". Так само українська сторона розуміє проблеми Росії, додав він.
Янукович також наголосив, що підписана в 2009 році газова угода «є некоректною по відношенню до України».
«Звичайно, викликає питання і базова ціна, і сама формула. Та формула, яка застосовується в Європі, для України абсолютно не підходить», – підкреслив президент.
Безперечно, зазначив Янукович, ціна на газ для нашої держави, порівняно з країнами Європи, має бути значно нижчою, враховуючи зокрема меншу відстань між Україною та Росією і підписані торік харківські угоди.
«Я б хотів, щоб ми з вами сьогодні як старі партнери обговорили цю тему», – зазначив Янукович.
Зі свого боку голова правління «Газпрому» відзначив актуальність сьогоднішньої зустрічі – адже нині вже зрозумілою є поточна динаміка газового ринку в Європі, країнах СНД, самій Росії.
«Сьогодні я готовий з вами обговорити ті тенденції, які складаються на ринку, фактори, що впливають на нього, а також всі питання нашого перспективного співробітництва в газовій сфері », – заявив Міллер.
Нагадаємо, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що справедлива ціна на російський газ для України на сьогодні становить близько 200 доларів за 1 тис куб м.
Україна і Росія 19 квітня обговорювали можливість перегляду формули ціни на природний газ, що закріплена в контрактах Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" і російського "Газпрому".
Ціна на імпортний газ для України розраховується відповідно до формули щокварталу. Ціна природного газу для України в 1 кварталі 2011 року становить близько 264 доларів за тис куб м.
У міністерстві енергетики та вугільної промисловості не виключають, що будуть домагатися перегляду формули ціни на газ в судовому порядку.
А в "Газпромі" судових розглядів не бояться. Вчора голова правління монополії Олексій Міллер заявив, що спроба переглянути газові угоди в судовому порядку "абсолютно неконструктивна і безперспективна".
Раніше перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін заявив, що газові угоди 2009 року можуть бути поставлені під сумнів і в судовому порядку скасовані.
Однак, як заявив президент Віктор Янукович, українські суди неповноважні приймати рішення щодо дій представників Росії при укладанні газових контрактів з Україною в 2009 році.
Голова правління Альянсу «Нова енергія України» Валерій Боровик заявив, що скасувати газові угоди з Росією, укладені у 2009 році, можуть і українські суди.