У ньому передбачено, що адміністративні послуги надаються безкоштовно, крім тих, платність яких передбачена законом.
Відповідно до документа, надання адмінпослуг у сфері соціального забезпечення громадян здійснюється на безкоштовній основі.
Розмір плати за надання адмінпослуги і порядок її стягнення встановлюється Кабінетом Міністрів.
Законопроектом пропонується встановити заборону делегування суб'єктам господарювання повноважень з надання адмінпослуг. При цьому передбачена можливість делегувати такі повноваження тільки бюджетним установам, що знаходяться у сфері управління відповідних адміністративних органів.
Пропонується встановити заборону адміністративним органам (крім бюджетних установ, яким законом делеговані відповідні повноваження) надавати платні господарські послуги.
Законопроект передбачає надання адмінпослуг через відповідні центри, введення інституту адміністратора такого центру, а також функціонування Єдиного державного порталу адмінпослуг.
Набрання чинності цього закону передбачено з 1 січня 2012 року.
Законопроект передбачає доручити Кабміну в 6-місячний термін від дня опублікування закону внести в Раду законопроекти про визначення вичерпного переліку адмінпослуг і про зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення в частині визначення відповідальності за порушення законодавства у сфері надання адмінпослуг.
На думку президента, прийняття цього закону сприятиме впорядкуванню і подальшому розвитку системи надання адмінпослуг на чітко встановленій правовій основі.
Президент визначив цей законопроект як невідкладний для позачергового розгляду Радою. Його на засіданні Ради буде представляти представник президента в Раді Юрій Мірошниченко.
Нагадаємо, на початку вересня Янукович розкритикував Кабмін за зволікання реформування сфери адмінпослуг.
Зазначимо, у червні Янукович просив Генеральну прокуратуру та Кабінет Міністрів забезпечити ефективне надання адміністративних послуг органами влади.
Ще у липні Тиждень писав, що через законодавчий хаос (на сьогодні налічується близько 100 нормативних актів різного рівня) чиновники не лише ускладнюють процедуру надання адмінпослуг, а й завищують плату за них.
Як відзначалося, використовуючи своє право утворювати суб’єкти господарювання, органи влади формують посередницькі структури, які стають монополістами в наданні державних послуг.