Янукович пропонує декриміналізувати економічні злочини. Тимошенко це не стосується

16 Вересня 2011, 15:40

"Учора (15 вересня) президент України провів завершальну нараду з питань гуманізації законодавства й декриміналізації економічних злочинів. На наступному тижні планується внесення у Верховну Раду законопроекту про внесення змін до Кримінального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу України й Кодексу про адміністративні правопорушення України", – сказав Портнов.

Він зазначив, що цей законопроект передбачає скасування покарання у вигляді позбавлення волі за економічні злочини.

У разі його прийняття за цю категорію злочинів суд зможе засудити лише на фінансове покарання у вигляді штрафу.

При цьому законопроект передбачає, що у разі, якщо засуджений відмовиться сплатити виписаний судом штраф, то буде можливе застосування до цієї особи покарання у вигляді позбавлення волі.

Зі слів Портнова, розроблений законопроект передбачає ліквідацію кримінальної відповідальності за 18 статтями Кримінального кодексу, які передбачають покарання за економічні злочини.

Крім цього, законопроект передбачає ліквідацію кримінальної відповідальності за контрабанду товарів.

"Кримінальний кодекс передбачатиме кримінальну відповідальність за контрабанду радіоактивних речовин, боєприпасів, наркотичних, психотропних речовин, але будь-яка контрабанда товарів переноситься в Кодекс про адміністративні правопорушення", – сказав він.

Портнов підкреслив, що відповідальність за контрабанду товарів буде передбачено Кодексом про адміністративні правопорушення, зокрема відповідна стаття передбачатиме ліквідацію контрабандного товару й штрафу в розмірі 100% від вартості товару.

Портнов повідомив, що ті особи, які перебувають у в'язниці за економічні злочини, після прийняття законопроекту будуть звільнені після того, як вони виплатять штраф, однак судимість із них не знімається.

Радник Президента зазначив, що також буде декриміналізовано статтю 365 Кримінального кодексу в частині перевищення влади й службових повноважень господарюючими суб'єктами.

Водночас кримінальна відповідальність за цією статтею в частині перевищення службових повноважень посадовою особою державного органу законопроектом не скасовується.

Портнов додав, що цей законопроект має бути розглянуто і прийнято у стислий термін, оскільки його положення спрямовані на поліпшення інвестиційного клімату в Україні.

Нагадаємо, екс-прем’єра Юлію Тимошенко судять за ч.3 ст. 365 Кримінального кодексу  "перевищення влади або службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки". Санкція за цією статтею – позбавлення волі на строк від семи до десяти років.

У червні Янукович заявив, що вважає за доцільне декриміналізувати окремі злочини в сфері економіки.

Віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко виступає за пом'якшення кримінальної відповідальності за незначні економічні злочини.

На його думку, Україна має піти за світовою тенденцією скорочення в законодавстві кількості злочинів, за скоєння яких передбачено позбавлення волі громадян, зокрема вивчити досвід Росії, де нещодавно було внесено поправки до Кримінального кодексу, які пом'якшують відповідальність за нетяжкі злочини, зокрема економічні.