Янукович пообіцяв збільшення середньої пенсії до 1380 гривень

22 Лютого 2011, 18:12

Президент назвав одним із пріоритетних завдань реформування систем пенсійного страхування та соціальної підтримки.

«Добре, що законопроект по пенсійній реформі проходить громадське обговорення… У такій справі не обходиться без політичних спекуляцій, тому треба йти до людей і пояснювати їм, переконувати. Іншого способу досягти успіху немає», – вважає президент.

«Реалістичним я бачу завдання росту на кінець року середнього розміру пенсій щонайменше до 1380 гривень. Інакше немає сенсу вести розмови про збалансування Пенсійного фонду та перехід на нову систему. Нинішні пенсіонери не можуть чекати: як тільки економічні показники нам дозволяють, треба піднімати розмір пенсії», – сказав Янукович.

При цьому, за словами президента, треба забезпечити реальну залежність рівня пенсії від заробітку і страхового стажу пенсіонера.

«Хто більше працював, той має отримати більше», – сказав Янукович.

Він додав, що при реформуванні системи соціального захисту ключова вимога – це адресність допомоги. Її мають отримати ті, хто найбільше цього потребує.

Нагадаємо, у грудні 2010 року Янукович назвав неприпустимою і несправедливою ситуацію, коли в Україні мінімальна пенсія становить 740 грн., а максимальна – 60 тис. грн.