За словами Януковича, Україна вважає, що зусилля усіх причетних до ситуації у Лівії сторін мають бути, передусім, зосереджені на захисті та гарантуванні безпеки цивільного населення, «в тому числі громадян України, які залишаються у Лівії з благородною гуманітарною місією допомоги хворим та постраждалим».
Президент нагадав, що згідно зі Статутом ООН, резолюції Ради Безпеки є обов’язковими до виконання усіма державами-членами організації, тому Україна неухильно виконуватиме положення згаданих резолюцій.
«При цьому ми особливо відзначаємо положення резолюції 1973 (2011) щодо неприпустимості будь-якої форми іноземної окупації території Лівії», – наголосив Янукович.
Також він підкреслив, що принципово важливим для нас є те, що навіть в умовах запровадження над територією Лівії зони, забороненої для польотів, мають бути збережені усі необхідні можливості для надання гуманітарної допомоги та здійснення евакуації цивільного населення.
«Україна готова надавати таку допомогу та евакуювати українських громадян і громадян наших міжнародних партнерів, в тому числі шляхом надання відповідних операційних сил та засобів», – пояснив Янукович.
Він також повідомив, що за його дорученням МЗС та інші органи державної влади України продовжують надавати усе необхідне сприяння громадянам України, які перебувають на території Лівії.
«Ми підтримуємо постійний контакт з урядами інших держав, в тому числі тими, що беруть участь у розпочатій військовій операції», – сказав президент.
Він підкреслив, що безумовним пріоритетом для української влади є забезпечення безпеки своїх громадян та їх подальшої евакуації з території Лівії так само, як і надання гуманітарної допомоги постраждалим в ході збройного конфлікту в умовах запровадження над територією Лівії зони, забороненої для польотів.
Як повідомлялось, 19 березня Британія і США розпочали проти ЛІввії військову операцію, завдавши ракетного удару по лівійським об'єктам. Випущено більше 110 крилатих ракет «Томагавк» по 20 цілям.
ісля початку військової операції офіційний Тріполі висунув вимогу про скликання термінового засідання Ради безпеки ООН і заявив, що разом з початком ракетних атак резолюція ООН утратила силу.
Водночас, Муаммар Каддафі заявив, що відкриває урядові арсенали зброї та боєприпасів, щоб лівійці могли захистити свою країну. Він також пообіцяв перетворити Середземномор'я у суцільне поле бою.
Нагадаємо, Рада безпеки ООН оголосила Лівію безпольотною зоною і почала підготовку до нанесення повітряних ударів по позиціях вірних лівійському лідерові Муаммару Каддафі військ.
Резолюцію також підтримала Україна.