Янукович пообіцяв співдоповідачкам ПАРЄ чесні вибори

17 Травня 2012, 15:39

«Ми готуємося до проведення парламентських виборів. Завдання стоїть провести чесні, демократичні вибори», – заявив він.

Янукович також звернув увагу, що в Україні ще за рік до виборів було створено необхідну законодавчу базу для їх проведення.

Крім того, президент відзначив позитивну динаміку у вирішенні всіх питань, які стосуються співпраці України та Парламентської Асамблеї Ради Європи.

За його словами, з усіх українських питань, за якими приймалися рішення ПАРЄ, створено робочі групи, що контролюють виконання цих рішень.

«Приємно зазначити, що є позитивна динаміка у вирішенні цих питань за багатьма напрямками, і наша активна взаємодія з ПАРЄ цьому сприяє», – сказав Янукович.

Він також високо оцінив можливість представників ПАРЄ працювати з різними державними інституціями в Україні, що створює умови для об’єктивної оцінки ситуації в Україні.

Як відомо, 26 січня ПАРЄ прийняла резолюцію, у якій рекомендувала Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Верховної Ради.

Також у поправках до резолюції асамблея констатує готовність застосувати санкції до України, якщо не будуть дотримані її рекомендаціїї, які стосуються кримінальних переслідувань колишніх вищих чиновників.

ПАРЄ уповноважила Моніторинговий комітет на "будь-які подальші дії, як того вимагає ситуація", в тому числі, "пропонувати запровадження санкцій, якщо вимоги Асамблеї не будуть виконані".

Пізніше співдоповідач моніторингового комітету ПАРЄ Марієтта де Пурбе-Лундін висловила стурбованість небажанням України виконувати рекомендації Ради Європи.

Позначки: